Meniu
Ataskaitiniai susirinkimai Pajevonio ir Klausučių seniūnijose

Ataskaitiniai susirinkimai, kuriuose seniūnai pristato per praėjusius metus įvykdytus darbus, rajone įsibėgėja. Savaitės pradžioje ataskaitinis susirinkimas vyko Pajevonio, o vakar – Klausučių seniūnijoje. Susirinkimuose taip pat dalyvavo ir į gyventojams rūpimus klausimus atsakinėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, vicemeras Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė bei Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė.

Pajevonio seniūnijos bendruomenei, seniūnaičiams seniūnijose veiklos ataskaitą už 2018 metus pristatė Vilma Endriukaitienė, laikinai einanti Pajevonio seniūno pareigas.

Pristatydama veiklos ataskaitą V. Endriukaitienė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais buvo atlikta nemažai bendruomenei svarbių darbų: pasinaudojus Savivaldybės žvyravimo programa, žvyruoti seniūnijos keliai, Pajevonio civilinėse kapinėse įrengtas beveik 800 metrų ilgio takas, sutvarkytas Dabravolės piliakalnis, daug dėmesio skirta viešųjų erdvių priežiūrai. Seniūnijoje praėjusiais metais organizuota nemažai renginių – valstybinių švenčių minėjimai, Oninės, jau tradicija tapęs menininkų pleneras, kuriame dalyvavo ne tik rajono meno kūrėjai, bet ir svečiai iš kitų šalių.

Ji taip pat papasakojo apie praėjusiais metais seniūnijoje koordinuotą viešųjų paslaugų teikimą, socialinę pagalbą, kelių priežiūrą ir plėtrą, pateikė statistinius duomenis apie gyventojų skaičių seniūnijoje. V. Endriukaitienė padėkojo seniūnaičiams už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą vienas kitam.

Po pristatymo buvo atsakyta į susirinkusiems aktualius klausimus apie kelių tvarkymą seniūnijoje, vandens kokybės gerinimą, žemės nuomos mokestį ir kt.

 

 

Vakar susirinkusiems seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams, švietimo įstaigų atstovams Klausučių seniūnė Gema Skystimienė atsiskaitė už metų veiklą, pristatė atliktus darbus ir papasakojo apie šių metų seniūnijos planus.

Prieš pristatydama ataskaitą seniūnė ir Savivaldybės meras A. Neiberka nuoširdžiai padėkojo kraštotyrininkei Reginai Naujokaitienei už kultūros paveldo ir muziejinių vertybių puoselėjimą.

Kalbėdama apie praėjusius metus, seniūnė paminėjo bendrą gyventojų statistiką, kuri nėra džiuginanti – per praėjusius metus seniūnijoje gimė 27 naujagimiai, o mirčių užfiksuota net 52.  Darbo biržoje užregistruoti 148 bedarbiai,  nedarbo lygis seniūnijoje siekia 7,4 %.

Susirinkusiems seniūnė pristatė svarbiausius 2018 metais įgyvendintus darbus: buvo pakeista tvora Žaliosios kapinėse, pagaminti ir pastatyti kaimų pavadinimų ženklai, adresų numeriai, atlikti šaligatvių remonto darbai Klausučių gyvenvietėje, sutvarkyta dalis bešeimininkių pastatų, suremontuotas seniūnijos administracinio pastato stogas.

Daug dėmesio buvo skirta seniūnijos keliams. Remontuota gatvių asfaltbetonio danga užtaisant duobes, žvyruojami ir lyginami keliai su žvyro danga. Pasinaudota Savivaldybės žvyravimo programa ir ant viešųjų kelių, su seniūnijos ūkininkų pagalba, paskleista 2 396 t žvyro.

Dar vienas labai svarbus praėjusių metų darbas – baigta remontuoti Klausučių kultūros namų salė, joje įruoštas šildymas, įsigytos kėdės.

Baigdama pristatyti praėjusių metų ataskaitą, Klausučių seniūnė aptarė šiems metams suplanuotus darbus. 2019 metais planuojama toliau prižiūrėti viešąsias erdves, aptverti Didvyžių viešąsias kapines nauja segmentine tvora, viešosiose Žaliosios, Slabadų, Didžvyžių kapinėse įrengti pėsčiųjų takus, Matarnų poilsiavietėje sumontuoti saugias pakopas nulipimui į vandenį, atlikti šaligatvių, kelio duobių taisymo darbus.