Meniu
Paminėta Gedulo ir vilties diena

Penktadienį, birželio 14-ąją, visoje šalyje buvo minima Gedulo ir vilties diena, skirta prisiminti ir pagerbti tuos, kuriuos palietė tremtis. Ši ypatingai Lietuvai svarbi data buvo paminėta ir Vilkaviškyje, kur vyko Lietuvos gyventojų trėmimų pradžios metinių minėjimas „Nugrimzk į praeitį, tremtie...“.

Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirtas minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Švč. M. Marijos Apsilankymo katedroje. 

Vėliau visi rinkosi prie paminklo, skirto masinių trėmimų aukoms atminti, esančio šalia Vilkaviškio r. savivaldybės viešosios bibliotekos. Čia uždegtos žvakelės jau išėjusiems ir niekada negrįžusiems iš Sibiro platybių, padėtos gėlės. Minėjime skambėjo tremties baisumus menančios dainos, skaudžiais prisiminimais dalijosi iš tremties sugrįžę mūsų rajono gyventojai. Net ir praėjus 78 metams po tremties, jų atsiminimai niekur nepradingo. Jie su skausmu pasakojo, kaip prasidėjus trėmimas teko paskubomis palikti savo gimtuosius namus. 

Skaičiuojama, kad per 1941–1953 m. vykusius trėmimus iš Vilkaviškio apskrities buvo išvežta gerokai per 3 tūkstančius gyventojų – darbščių, išsimokslinusių ir gabių žmonių. 

Minėjime dalyvavęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka kalbėjo, kad šis skaudus istorinis tarpsnis bei tremtiniai, kurie ištvėrė nežmoniškus išbandymus, tačiau išsaugojo meilę Tėvynei ir žmogiškąsias vertybes, yra tikras tvirtybės, vienybės ir pilietiškumo pavyzdys tiek mums patiems, tiek ateities kartoms.  

Po minėjimo visi vyko į geležinkelio stotį, iš kurios trėmimo metais riedėjo tremtinių ešelonai. Kiek vėliau minėjimo dalyviai vyko prie simbolinio tremties atminimo paminklo Vilkaviškio kapinėse, kur taip pat uždegė žvakeles, padėjo gėlių.

Gedulo ir vilties dienai skirtas minėjimas baigėsi Paežerių dvaro ledainėje, kur tremties baisumus išgyvenusieji dalinosi savo atsiminimais su mokiniais, visuomene.