Meniu
Gižų Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras atšventė 150 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras iškilmingai pažymėjo savo veiklos 150 metų jubiliejų. Ši mokykla savo istoriją skaičiuoja nuo 1869 metų, kai Gižuose buvo įsteigta parapijinė mokykla. Šiandien mokykla-daugiafunkcis centras aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu, šios mokyklos mokiniai yra nuolatiniai respublikinių konkursų dalyviai.

Šventinis minėjimas prasidėjo Gižų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, kur Šv. Mišios buvo aukojamos už esamus, buvusius ir į amžinybę iškeliavusius mokyklos mokinius bei mokytojus. Po jų minėjimas persikėlė į mokyklos parką, kur vyko atminimo simbolio, skirto 150-osioms metinėms, atidengimo ceremonija. Šio kūrinio sumanytojas – Gižų seniūnas Romas Kučiauskas.

Po ceremonijos visai šalia mokyklos, ant žiemą supiltos kalvelės, buvo pasodinta liepa, o po jos šaknimis iškilmingai įleista kapsulė su laišku ateities kartoms.

Vėliau visi skubėjo į mokyklos aktų salę, kur vyko šventinis renginys. Jo metu prisiminta mokyklos istorija, skambėjo gausiai susirinkusių svečių sveikinimai ir palinkėjimai, savo pasirodymus dovanojo buvę ir dabartiniai mokyklos mokiniai.  

Pasveikinti gražų jubiliejų švenčiančią mokyklos bendruomenę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, KTU rektorius Eugenijus Valatka, prof. K. Baršausko sūnus Petras Baršauskas.

Administracijos direktorius V. Gavėnas padėkojo mokyklos bendruomenei už prasmingus ir kilnius darbus, linkėjo sėkmės ugdant mūsų rajono mokinius bei perdavė Vilkaviškio rajono savivaldybės mero Algirdo Neiberkos, kuris negalėjo dalyvauti šventėje, sveikinimą.

Direktorius taip pat įteikė Mero padėkos raštus. Už bendruomenės telkimą, įgyvendinti geros mokyklos koncepcijos nuostatas, naujų švietimo idėjų taikymą, puikų mokyklos veiklos planavimą ir organizavimą padėka įteikta Gižų K. Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorei Sidutei Černauskienei. Už iniciatyvas ir pagalbą Gižų kaimo žmonėms padėkomis apdovanoti Gižų bendruomenės nariai Valdas Senkus bei Raimondas Karnickas.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Finagėjevienė  labiausiai pasižymėjusiems mokyklos bendruomenės nariams taip pat įteikė padėkas bei dėkojo visam įstaigos kolektyvui už nuoseklią ir kryptingą pedagoginę veiklą, brandžias idėjas ir neblėstantį kūrybingumą, linkėjo sveikatos ir energijos.

Pasidžiaugti švente atvyko ir buvę šios mokyklos direktoriai, pavaduotojai, mokytojai ir mokiniai, kolegos iš kitų rajono mokyklų. Visi negailėjo gražių sveikinimo žodžių bei linkėjo ir toliau sėkmingai gyvuoti. 

Mokyklos direktorė S. Černauskienė padėkojo visiems atvykusiems kartu pasidžiaugti gražiu jubiliejumi, pasidžiaugė savo mokyklos kolektyvu ir labiausiai nusipelniusiems įteikė padėkos raštus.

Po oficialios renginio dalies visi susirinkusieji buvo pakviesti pabendrauti, pasidalinti savo prisiminimais apie mokyklą prie vaišių stalo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau renginio akimirkų: 

https://www.facebook.com/vilkaviskiosavivaldybe/photos