Meniu
Garbaus jubiliejaus proga – rajono vadovų sveikinimai

Rugsėjo 15-ąją garbingą 90 metų jubiliejų atšventė Pūstapėdžių kaimo gyventoja Marija Stefanija Makackienė. Gražaus gimtadienio proga ilgaamžę pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai, Pūstapėdžių kaimo bendruomenės nariai, artimiausi bičiuliai ir šeimos nariai.

Šia gražia proga Pūstapėdžių kaimo bendruomenės tarybos nariai padarė kaimo ilgaamžei staigmeną ir surengė jai jubiliejinę popietę. Iki šiol labai aktyvią ir visur suspėjančią Marytę pasveikinti atvyko aukščiausia rajono valdžia – Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas ir jo pavaduotoja Asta Augustaitienė.

Visi neslėpė susižavėjimo Marytės energija, švytinčiomis akimis ir linkėjo toliau išlikti Pūstapėdžių kaimo siela. Meras kalbėjo, kad Marytė yra nuostabus pavyzdys jaunimui, kaip pozityvus mąstymas, per gyvenimo metus surinkta patirtis puošia žmogų. Vadovai linkėjo jubiliatei sveikatos ir ilgų gyvenimo metų bei įteikė vieną svarbiausių kiekvienam lietuviui simbolį – įrėmintą Tautišką giesmę.

Pūstapėdžių kaimo bendruomenės nariai, sveikindami jubiliatę, kalbėjo, kad ji – negęstantis šios bendruomenės žiburys, jų vertybė. Bendruomenės pirmininkas Arvydas Šlivinskas įteikė Marytei simbolinius sparnus, pabrėždamas, kad jos asmenybės sparnai leidžia jai pakilti aukščiau visų, o tuo pačiu tampa įkvėpimu kitiems kaimo gyventojams. Bendruomenės nariai taip pat papuošė jubiliatę devyniasdešimtmečio juosta.

Vaikystėje ir jaunystėje Marytei Makackienei teko išgyventi karo baisumus, tačiau ši gyvenimo patirtis padarė ją tik dar stipresne ir dar labiau mylinčia gyvenimą. Marytė buvo ilgametė kultūros darbuotoja, daugelį metų – kultūros namų vadovė.

Kiek jėgos ir sveikata leidžia, Marytė dar stengiasi rūpintis kaimo reikalais, aplankyti kaimynus. Kaimo bendruomenės namai ir koplytėlė – iki šiol lyg jos antrieji namai.

„90 – tai vaikiškas amžius, – per popietę šmaikštavo jubiliatė. – Viskas būtų gerai, tik vis ta lazda prašosi į draugiją, o aš su ja visai nenoriu draugauti, bet kojos jau kartais neklauso.“

2011 m. Marytei suteiktas Pūstapėdžių kaimo bendruomenės Garbės nario balsas, ji apdovanota Vilkaviškio rajono savivaldybės mero padėkos raštais.

Šiandien jubiliatė turi 11 anūkų ir 16 proanūkių, kurie visada jai suteikia daug džiaugsmo.