Meniu
Vištytyje atidaryta paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“

Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Vištyčio regioninio parko direkcija pakvietė į „National Geographic“ pripažinto fotografo Davoro Rostuharo parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymą.

Parodą ketvirtadienio (gegužės 17 d.) popietę atidarė Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Parodos atidarymo svečius pasveikino šeimininkai – Vištyčio regioninio parko direkcijos direktorius Nerijus Paškauskas ir vyriausioji specialistė Rimutė Gagienė. Jie gražiai sulygo Kroatijos gamtos grožį su Lietuvos, o ypač Vištyčio krašto, grožiu ir sakė, kad kurdamas šiuos kraštus Dievas juos savaip gausiai apdovanojo.

Vėliau, parodos lankytojams persikėlus į Vištyčio regioninio parko direkcijos lankytojų centro vidų, su įspūdingos parodos atidarymu pasveikino Savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Savo kalboje Meras supažindino Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinąjį reikalų patikėtinį Krešimirą Kedmenecą su kai kuriais Lietuvos istorijos faktais, pasidžiaugė, kad Lietuvai šie metai yra išskirtiniai, nes Lietuvos valstybė mini 100-mečio sukaktį, paminėjo, kad mūsų krašte gimė daug iškilių asmenių, prisidėjusių prie visos valstybės išlikimo, garsinusių ne tik mūsų kraštą, bet ir visą šalį. „Gražus Vištytis, bet gražios ir visos kitos seniūnijos, kurias galima aplankyti, pamatyti ir išsivežti kažką savito“, – aplankyti kitas mūsų krašto vietas kvietė Savivaldybės vadovas A. Neiberka.

Kartu su Administracijos direktoriumi Vitu Gavėnu Meras įteikė Kroatijos ambasadoriui dovaną – suvalkietiško sūrio ir medaus, pasidžiaugdami, kad mūsų kraštiečiai yra puikūs gamintojai ir jų produkcija vertinama visoje šalyje.

Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas taip pat atvyko ne tuščiomis. Jis įteikė savivaldybės vadovams įrėmintą parodos autoriaus nuotrauką su Kroatijos kalnų kraštovaizdžiu, raudoną širdelę – Kroatijos valstybės simbolį ir kroatiškų levandų.

Pasidžiaugti paroda atvyko ir viena pagrindinių parodos Vištytyje iniciatorių Vilija Žalienė. Ji šia proga paskaitė savo kūrybos eilėraštį apie Kroatiją.

Sveikinimo žodį ne tik lietuviškai, bet ir kroatiškai tarė Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita. Seniūnas pažymėjo, kad Vištytis yra unikalioje vietoje – trijų valstybių sankirtoje ir padovanojo svečiui iš Kroatijos sumažintą specialų valstybių sienų sankirtos ženklą.

Parodos atidarymą paįvairino Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblio „Šilojai“ atliekamos dainos.

„Kroatija iš paukščio skrydžio“ – tai projektas, kuriam medžiaga buvo rinkta septynerius metus – nuo 2007 iki 2014 metų. Per šį laikotarpį projekto autorius Davor Rostuhar iš paukščio skrydžio filmavo ir fotografavo Kroatijos Respubliką, į pagalbą pasitelkdamas nedidelius lėktuvus, oro balionus ir dronus. Prestižinis „National Geographic“ žurnalas palaikė šį projektą ir suteikė jam savo prekės ženklą.

Paroda Vištyčio regioninio parko direkcijos lankytojų centre veiks visą mėnesį – iki birželio 18 dienos.

 


Daugiau nuotraukų galite rasti čia.

 


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė