Meniu
Vilkaviškyje prasidėjo I-ojo pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio renginiai

Vilkaviškyje prasidėjo I-ojo pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio renginiai, kurie truks iki penktadienio, birželio 30-osios.  

Vakar, birželio 27 dieną, Vilkaviškio kultūros centre įvyko konferencija „Vilkaviškis: vakar, šiandien, rytoj“.

I-ojo pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio organizatorius – Visuomeninio judėjimo „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ narius ir Konferencijos dalyvius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Vilkaviškiečius pasveikinti atvyko ir kaimynai – konferencijoje apsilankė Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Konferencijoje, kuri buvo suskirstyta į tris dalis, pristatančias Vilkaviškio istoriją, dabartį ir ateitį, įdomius pranešimus skaitė įvairiausių sričių profesionalai.

Į pirmąją dalį atvykusieji ar stebėjusieji tiesioginę vaizdo transliaciją per socialinį tinklą „Facebook“, galėjo išgirsti svečio iš Izraelio, tyrinėtojo Ralfo Selindžerio, istoriko Antano Žilinsko ir muziejininkės Elenos Rupeikienės pranešimus apie Vilkaviškio istoriją ir čia gyvenusias skirtingas tautas, jų palikimą mūsų rajonui.

Antrojoje dalyje buvo kalbėta apie šiandienos Vilkaviškį. Joje pranešimus skaitė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, kuri pranešime „Kaip plačiai po pasaulį pasklidę produktai pagaminti Vilkaviškyje“ palietė eksporto iš Vilkaviškio rajono temą, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Savickienė, pristačiusi turizmo sritį ir ką kiekvienas apsilankęs Vilkaviškio rajone gali jame atrasti, Tarybos narys, kultūros vadybininkas Ramūnas Puodžiūnas, kalbėjęs apie vietinę ir „atvežtinę“ kultūrą, asociacijos „Keisk požiūrį“ pirmininkas Eimantas Botyrius, palietęs socialinės atskirties klausimą, jaunimo atstovė, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos parlamento prezidentė Justė Lažauninkaitė, kalbėjusi apie jaunimo galimybes mūsų krašte.

Po pietų pertraukėlės buvo pratęsta antroji dalis, o joje pasisakė Visuomeninio judėjimo „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ pirmininkas Žilvinas Gelgota, kalbėjęs apie nevyriausybinio sektoriaus potencialą, Vilkaviškio krašto VVG vadovė Lina Kružinauskienė, pristačiusi kaimo bendruomenių veiklą ir Visuomeninio judėjimo „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ narys Rimantas Radzevičius, išsakęs nuomonę apie mūsų rajone teikiamas viešąsias paslaugas.

Trečiojoje dalyje, kurioje buvo bandoma įsivaizduoti, koks Vilkaviškis bus ateityje. Antrąjį pranešimą „Ką rasime Vilkaviškyje 2030 metais“ skaitė D. Riklienė, kuriame pateikė įžvalgas ir matymus, kokie mes galėtume būti, kokias sritis stiprinti, kokius darbus ir projektus įgyvendinti, kokius prioritetus pasirinkti, kad ateityje taptume stipriu, konkurencingu rajonu, o gyventojams čia būtų gera ir patogu gyventi. Vėliau vyko diskusija „Mūsų ateitis Vilkaviškio krašto žmonių akimis“. Joje dalyvavo ir savo įžvalgas pateikė Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos direktorė Gileta Naujokienė, UAB „Gintrėja“ vadovas Gintaras Brokevičius, jaunimo atstovas Gustas Vaškelis, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas.