Meniu
Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras dalyvavo parodoje „Adventur 2019“

Sausio 25–27 dienomis vyko tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“. Tris dienas vykusioje parodoje patyrę keliautojai, turizmo ekspertai ir kelionių organizatoriai dalijosi patarimais, patraukliausiais kelionių maršrutais, savo įspūdžiais iš aplankytų šalių.

Vilkaviškio rajono savivaldybė šioje parodoje prisistatė bendrame „Suvalkijos“ stende kartu su Marijampolės, Šakių, Kazlų Rūdos bei Kalvarijos savivaldybėmis. Visos savivaldybės buvo reprezentuojamos išskirtiniame, pieštomis iliustracijomis, vaizduojančiomis regiono turistinius objektus, papuoštame stende.

Šiais metais visos penkios savivaldybės susivienijo ir keliautojams pasiūlė 4-ių gyvenimo etapų kelionę po Suvalkiją. Kai esi vaikas – atradimų ir linksmybių semiesi Kazlų Rūdoje ir Kalvarijoje, kai įsimylėjęs – neri į jaunatviško šėlsmo kupiną Marijampolės gyvenimą, sukūręs šeimą – keliauji į gamtos ir istorijos grožybėmis turtingą Vilkaviškį, o kai pats sulauki brandaus amžiaus, kartu su tėvais atvažiuoji į Šakius – poniškųjų privilegijų ir nepamirštamų įspūdžių patirti.

Kiekvienam besidominčiam Suvalkijos kraštu buvo įteikiamas nepaprastas turistinis žemėlapis, kuriame sužymėti svarbiausi lankytini objektai bei patraukliausios Suvalkijos vietos, kurios aprašytos gražia suvalkietiška šnekta.

Per tris dienas vykusią parodą Vilkaviškio rajono stendą aplankė šimtai lankytojų, kuriems apie Suvalkijos perlu vadinamą Paežerių dvarą, gilių kava kvepiančią Jono Basanavičiaus gimtinę, neįtikėtinomis paslaptimis viliojančius po Kybartų geležinkelio stotimi esančius požemius, įspūdingo grožio Vištyčio pakrantę pasakojo bei apsilankyti kvietė Vilkaviškio rajono Turizmo ir informacijos centro darbuotojai. Taip pat visi buvo kviečiami vasario 22–23 dienomis apsilankyti Paežerių dvare vyksiančiame ledo skulptūrų festivalyje. 

Norintys iš pirmų lūpų išgirsti apie patraukliausias Suvalkijos lankytinas vietas, pirmąją parodos atidarymo dieną rinkosi į konferencijų salę, kur vyko renginys „Atrask Suvalkijos lobius“. Visų penkių savivaldybių atstovai pristatė paruoštą žemėlapį, pateikė idėjų, padėsiančių susiplanuoti kelionę po Suvalkijos kraštą.

Parodos atidarymo dieną Vilkaviškio rajono stendą aplankė Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, vicemeras Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė. Savivaldybės vadovai taip pat aplankė ir kitas parodos sales, apžiūrėjo Lietuvos miestų stendus, susitiko ir pabendravo su kitų savivaldybių merais.

Per tris parodos dienas buvo surengta daugiau nei 100 renginių, o pačioje parodoje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių iš 19 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Gruzijos Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Šri Lankos, Švedijos, Turkijos, Vietnamo, todėl kiekvienas lankytojas galėjo atrasti sau priimtiną kelionės maršrutą.