Meniu
Vilkaviškio ligoninėje pristatytas ilgai lauktas ir labai reikalingas medicinos prietaisas – mamografas

Spalio 25-oji buvo ypatinga diena Vilkaviškio ligoninėje. Tądien joje pristatytas įsigytas brangus medicinos prietaisas – modernus mamografas, padėsiantis bent iš dalies išspręsti moterų sergamumo krūties vėžiu ir mirtingumo nuo šios ligos problemą rajone.

Iki šiol tokio prietaiso Vilkaviškio ligoninė neturėjo ir mamografijos tyrimų neatliko. Rajono moterims šį tyrimą atlikti tekdavo vykti į Marijampolės ligoninę.

Šio prietaiso įsigijimas yra labai džiugi žinia, nes mamografijos tyrimas padeda diagnozuoti krūtų audinio gerybinius ir piktybinius pakitimus, o ankstyva krūties vėžio diagnostika išgelbsti moters gyvybę. Kasmet Lietuvoje užfiksuojama 1500–1600 naujų krūties vėžio susirgimų, o 1 nustatyta ligos diagnozė paliečia daugybę žmonių. Nustačius šią baisią ligą I stadijoje, yra 95 proc. tikimybė, kad moteris išgyvens. Kuo vėliau liga bus pastebėta, tuo mažiau šansų moteriai išgyventi, todėl labai svarbi nuolatinė šios ligos profilaktika.

Naująjį modernų įrenginį pristatė VšĮ Vilkaviškio ligoninės vadovas Linas Blažaitis, prietaisą pardavusios įmonės UAB „Arbor Medical Corporation LT“ direktorius Aurimas Širvinskas bei Radiologijos skyriaus vedėja Diana Barčaitienė.

Pristatytas mamografas pagamintas japonų gamintojo „Fujifilm“, kurio gaminamos inovatyvios medicininės sistemos yra pripažintos visame pasaulyje. Kaip pasakojo įmonės UAB „Arbor Medical Corporation LT“ direktorius A. Širvinskas, šis gamintojas vienas pirmųjų įdiegė skaitmeninius rentgenus, tad naujasis įrengimas pasižymi skaitmenine diagnostikos įranga, kuri suteikia galimybę sumažinti radiacijos kiekį tiek tiriamoms moterims, tiek personalui, dirbančiam su šiuo medicinos prietaisu. Kiti šio prietaiso išskirtinumai – 20 pikselių į milimetrą erdvinė raiška bei šešiakampio formos detektorius, leidžiantis eliminuoti didžiąją daugumą trukdžių. Toks modernus mamografas pagreitins tyrimą, skaitmeniniai vaizdai bus iškart matomi ekrane, o tai leis geriau ir greičiau pastebėti pakitimus.

Suburta ir komanda, kuri atliks tyrimus šiuo medicinos prietaisu: du technologai, kurie galės kokybiškai atlikti šią paslaugą ir 3 gydytojai radiologai, galėsiantys aprašyti mamografijos tyrimo metu užfiksuotus duomenis.

Nors mamografas jau įrengtas Vilkaviškio ligoninėje, kol kas tyrimai šiuo medicinos prietaisu dar nebus atliekami. Ligoninės vadovas L. Blažaitis informavo, kad dar reikia prietaisą juridiškai „įteisinti“, t. y. gauti paskutinius privalomus dokumentus, kad jis yra saugus ir tinkamas naudoti.

Sprendimui įsigyti mamografą dar 2014 metais pritarė Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, vėliau Savivaldybė skyrė lėšų šio brangaus medicinos prietaiso įsigijimui. Kartu su ligoninės personalu pasidžiaugti, kad pavyko įgyvendinti ambicingus tikslus, nuvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė.

Naujasis mamografas – ne vienintelė naujovė ligoninėje, kuri buvo pristatyta susirinkusiesiems. Pristatymo dalyviai buvo pakviesti į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių, kur šio skyriaus vedėja Jolanta Kononenkaitė taip pat pristatė naujus įrengimus. Tai – „Redcord“ virvių ir diržų sistema, su kuria bus atliekami individualūs kineziterapijos užsiėmimai, taikant „Neurac“ metodiką bei limfodrenažinio masažo aparatūra. Visas šias naujoves jau gali išbandyti Vilkaviškio ligoninės pacientai.

 


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė