Vilkaviškio rajono savivaldybė - straipsniai :Vilkaviškio geležinkelio stotyje vyko kino operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus filmų vakaras
Meniu
Vilkaviškio geležinkelio stotyje vyko kino operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus filmų vakaras

Rugpjūčio 2 d. Vilkaviškio geležinkelio stotyje vyko kino operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus filmų vakaras. 2017 metais geriausiu Lietuvos kino operatoriumi pripažintas S. Lukoševičius renginio svečiams pasakojo apie kino operatoriaus darbą, filmavimo ypatumus, dalinosi istorijomis apie ekstremalius projektus, kuriuose teko dalyvauti. Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti apdovanojimus pelniusius trumpametražius filmus, jų ištraukas. Renginio metu visi norintys savo finansine parama galėjo prisidėti prie talentingo operatoriaus svajonės įgyvendinimo – prestižinių kino operatoriaus studijų Holivude. 


S. Lukoševičiaus filmografiją sudaro dešimt trumpametražių ir keturi ilgametražiai filmai. Dauguma jų buvo rodomi prestižiniuose tarptautiniuose kino festivaliuose, sulaukė ne tik auditorijos simpatijų, bet ir gavo apdovanojimus. Renginio metu buvo rodomas vienas labiausiai įvertintų operatoriaus darbų – trumpametražis filmas „Žiema“, kuris buvo parodytas daugiau nei 250 festivalių ir gavo net 14 apdovanojimų bei Europos kino apdovanojimų nominaciją geriausio trumpametražio filmo kategorijoje. 


Siekdamas dar didesnio profesionalumo, S. Lukoševičius įstojo į vieną geriausių kino operatorių mokyklą – Amerikos Filmų institutą Los Andžele. Prestižinėje kino mokykloje mokėsi daug garsių „Oskarus“ pelniusių režisierių bei operatorių. Šios studijos – ne tik galimybė tapti profesionaliu kino kūrėju ir dirbti dideliuose kino projektuose, bet ir proga garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Tam, kad galėtų studijuoti institute, S. Lukoševičiui reikalinga finansinė parama, nes studijos labai brangios. Renginio tikslas buvo ne tik papasakoti apie kino operatoriaus darbo subtilybes, bet ir rinkti paramą studijoms. Vilkaviškio rajono savivaldybė taip pat prisidėjo prie talentingo operatoriaus svajonės įgyvendinimo. S. Lukoševičiui buvo skirta 1000 Eur finansinė parama.