Meniu
Vilkaviškiečiai minėjo Baltijos kelio 30-metį

Penktadienį, rugpjūčio 23 dieną, minėjome 30-ąsias Baltijos kelio metines. Kaip ir prieš tris dešimtmečius, tądien Vilkaviškio rajono gyventojai vėl susikibo Baltijos kelyje ir paliudijo visų mūsų bendrumą. Su jais kartu nepakartojama atmosfera džiaugėsi ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka su žmona Aušra.

„Džiaugiuosi galimybe būti su savo kraštiečiais būtent šioje vietoje, kur vilkaviškiečiai stovėjo 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją. Baltijos kelias dovanojo vienybės ir bendrystės jausmą, kuris Baltijos šalių gyventojus lydi iki šiol“, – įspūdžiais dalijosi Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka.

Šios svarbios dienos minėjimo proga Savivaldybė organizavo nemokamą pavėžėjimą į Lietuvoje vykusius masinius minėjimo renginius. Į Baltijos kelio 30-mečiui organizuojamus renginius išvyko per 60 rajono gyventojų. Dalis mūsų rajono atstovų į gyvąją žmonių grandinę rikiavosi istorinėje Baltijos kelio atkarpoje Vilniuje. Ten prie jų prisijungė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Kiti Vilkaviškio rajono gyventojai rankomis susikibo būtent toje kryželiu pažymėtoje vietoje, kur vilkaviškiečiai stovėjo 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją. Vėliau vilkaviškiečiai ir Savivaldybės vadovas dalyvavo Baltijos kelio trisdešimtmečio minėjimo renginyje, kuris vyko Didžiosios kovos apygardos partizanų parke. Savivaldybės meras A. Neiberka kiekvieną dalyvį apdovanojo Baltijos kelio simboliu – baltu kardelio žiedu.

Į Vilnių išvykę mūsų kraštiečiai dalyvavo šventiniame koncerte „Vienybės Banga“, vykusiame Katedros aikštėje. Čia taip pat veikė unikali radijo imtuvų instaliacija „Radijo banga“. Iš surinktų radijo aparatų buvo sukurta unikali instaliacija, kurios metu visi radijo aparatai buvo nustatyti veikti viena banga, net užfiksuotas radijo instaliacijos rekordas. Šioje instaliacijoje panaudoti ir vilkaviškiečių sunešti radijo imtuvai.