Meniu
Susitikime aptarė galimybes pastatyti paminklą Pajevonyje

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai: Meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Bernardas Marčiukonis bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė susitiko su verslininku Gedeminu Vyšniausku bei menininku Viliumi Puronu. 

Susitikimo metu svečiai pristatė idėją – pastatyti Pajevonyje paminklą 1863–1864 metų anticarinio nacionalinio išsivaduojamojo sukilimo dalyviams.

Idėjos autorius  G. Vyšniauskas yra kilęs iš Pajevonio. Kaip teigė pats verslininkas, savo gimtojo krašto jis niekada nepamiršo ir stengiasi prisidėti prie jo puoselėjimo – jo pastangomis Pajevonio bažnyčios šventoriuje buvo pastatytas kryžius, prie bendruomenės namų įrengti suolai. Dabar pagrindinis jo rūpestis – paminklo pastatymas Pajevonyje.

 Šio paminklo autorius V. Puronas Savivaldybės vadovams papasakojo apie paminklą, rodė jo nuotraukas. Pasak jo, paminklo gamybos darbai jau pabaigti, tik reikia nuspręsti, kada ir kur jis bus pastatytas.

Savivaldybės vadovai džiaugėsi, kad vis daugiau atsiranda žmonių, kurie, nors ir palikę savo gimtąjį kraštą, tačiau jo nepamiršta ir stengiasi savo darbais bei idėjomis jį puoselėti, gražinti. Susitikimo metu nutarta bendradarbiauti ir ieškoti geriausio sprendimo, kurioje vietoje pastatyti paminklą. 

Susitikimo pabaigoje menininkas V. Puronas merui padovanojo savo kūrybos knygą „Geležinė knyga: „Kovojantiems garbė!“ ir padėkojo už šiltą priėmimą.