Meniu
Su ESO atstovais aptarė elektros ir dujų infrastruktūros plėtros galimybes mūsų rajone

Šiandien rajono savivaldybėje lankėsi ESO (Energijos skirstymo operatoriaus) atstovai: Savivaldybės asmeninis vadybininkas Artūras Vyšniauskas, Verslo klientų skyriaus vadovė Ramunė Malinauskienė, Kauno tinklų projektų valdymo skyriaus vadovas Darius Šiaučiulis, Kauno Elektros tinklo eksploatavimo skyriaus vadovas Tomas Keršys, Kauno pardavimų komandos vadybininkas Vaidas Palaikis ir kt. Pokalbyje su svečiais dalyvavo rajono savivaldybės vadovai, seniūnai, Savivaldybės skyrių vedėjai ir specialistai. ESO atstovų vizito tikslas – stiprinti bendradarbiavimą, supažindinti savivaldybės vadovus bei atsakingus specialistus su planuojamais vykdyti projektais, paslaugomis.

Susitikimo metu ESO atstovai pristatė esamą infrastruktūrą, taip pat buvo aptartos elektros ir dujų tinklų plėtros galimybės mūsų rajone, kiti šiandien aktualiausi su elektros energijos tiekimu susiję klausimai.

ESO atstovai akcentavo, kad šiuo metu didžiausios investicijos skiriamos tam, kad elektros tiekimo tinklas būtų atsparus gamtos reiškiniams, kad oro linijos būtų pakeistos kabelinėmis, daug dėmesio skiriama paslaugų kokybės gerinimui, prisijungimo prie tinklų projektų derinimo supaprastinimui.

Susitikimo metu taip pat aptarti Janonio, Maironio ir Vilniaus gatvių Vilkaviškio mieste rekonstrukcijos planai, nuspręsta artimiausiu metu parengti ir paskelbti informaciją  gyventojams apie dujų infrastruktūros plėtrą Vilkaviškio rajone ir apie galimybę automatizuoti apskaitos skaitiklius.

Buvo aptarti ir ryšio klausimai. Po audrų ar kitų gamtos pridarytų gedimų skambučių srautas būna toks didelis, kad kyla ir gyventojų nepasitenkinimas, nes jie negali prisiskambinti ir pranešti apie gedimą. Todėl internete jau dabar yra gedimų žemėlapis, kur gyventojai gali pamatyti, ar apie gedimą jau yra žinoma ESO. Ten pat yra nurodyta, kada gedimas bus pašalintas. ESO atstovai priminė, kad gyventojai, ištikus elektros gedimui ar kitai nelaimei, taip pat gali skambinti ar rašyti trumpąsias žinutes naujuoju trumpuoju tel. numeriu 1852.

Atkreiptas dėmesys į medžių šakų genėjimą. ESO atstovai akcentavo, kad labai dažna avarijų priežastis yra šalia elektros tinklų augantys neprižiūrėti medžiai. Svečiai priminė, kad pučiant stipriam vėjui medžių šakos gali lūžti ir nutraukti elektros tinklus. Savo ruožtu Savivaldybės specialistai pažymėjo, kad ESO atstovai ne visada tinkamai nupjauna medžius ir prašė atkreipti dėmesį į medžių priežiūrą, kad jie būtų kuo mažiau sužalojami.

Susitikę su rajono vadovais svečiai taip pat aptarė klientų aptarnavimo, gatvių apšvietimo modernizavimo, energetinio efektyvumo didinimo (elektros energijos taupymo) klausimus, supažindino su planuojamomis diegti papildomomis ESO paslaugos gyventojams ir verslui.

 

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė