Meniu
Savivaldybių atstovai diskutavo apie energetinio efektyvumo sprendimus

„Lietuvos energijos“ grupės įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) bei UAB „Energijos sprendimų centras“ (ESC) praėjusį trečiadienį (vasario 21 dieną) organizavo energetinio efektyvumo konferenciją, kuri buvo skirta Lietuvos savivaldybių vadovams bei specialistams, dirbantiems su energetika. Šioje konferencijoje dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis ir laikinai einantis Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas Vitas Didžbalis.

Pagrindinis konferencijos tikslas – pasidalinti patirtimi, galimybėmis, kaip savivaldybės galėtų veikti efektyviau ir taip sutaupyti kuo daugiau lėšų suvartojamai energijai.

Konferencija vyko tikrai neeilinėje vietoje – viename iš svarbiausių Lietuvos energetikai objekte, Kruonio Hidroakumuliacinėje elektrinėje. Savivaldybių atstovus, susirinkusius į konferenciją, pasveikino „Lietuvos energijos“ valdybos narys Dominykas Tučkus, kuris plačiau papasakojo apie Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Taip pat dalyvių pasveikinti atvyko LR Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius, kuris susirinkusiems akcentavo apie būtinybę kuo efektyviau naudoti energiją bei priminė visiems apie Lietuvos įsipareigojimą iki 2020 metų sutaupyti beveik 12 TWh energijos.

„Šis susitikimas, konferencija tik dar kartą įrodo, jog sinergija tarp verslo ir savivaldos yra, egzistuoja ir tai reikia tik toliau stiprinti. Dar svarbiau, jog visi kartu ieškome sprendimų ir būdų, kaip savo kasdienę veiklą padaryti kuo labiau efektyvią, taupyti energijos suvartojimą bei taip dar labiau prisidėti prie savo miestų bendruomenių gerbūvio kūrimo“, - sveikinimo kalboje pabrėžė ESO valdybos narys ir paslaugų tarnybos direktorius Ignas Pranskevičius.

Vykusios konferencijos metu, energetinio efektyvumo naujienas ir ateities perspektyvas pristatė ESO Paslaugų vystymo tarnybos direktorius Giedrius Kvedaravičius, kuris pabrėžė, jog norint taupyti elektros energiją, nėra būtinos naujos ir brangios investicijos – svarbu stebėti ir analizuoti elektros suvartojimą bei keisti žmonių įpročius, nes tai padeda sutaupyti iki 15 % elektros energijos. Marius Kairys, ESC komercijos direktorius, susirinkusiems dalyviams papasakojo apie ESCO modelio naudą bei įgyvendintus projektus. O kad tai neliktų tik kalbos, savo patirtimi ir rezultatais įgyvendinant ESCO modelį pasidalijo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Konferencijoje dalyvavo ir partneriai iš kitų institucijų. Tai „Viešųjų investicijų plėtros agentūros“ ir „Centrinės projektų valdymo agentūros“ atstovai, kurie pristatė finansines galimybes savivaldybėms finansuoti energetinio efektyvumo sprendimus ir veiklas.
ESO informacija ir nuotraukos