Meniu
Savivaldybės vadovai svečiavosi Kauno rajono savivaldybėje

2017 m. gruodžio 13 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai buvo išvykę į Raudondvarį, kur susitiko su Kauno rajono savivaldybės vadovais. Susitikime aptartos savivaldybių veiklos kryptys ir bendradarbiavimo galimybės.


Savivaldybės merą Algirdą Neiberką, Mero pavaduotoją Kazį Kiaulakį, Administracijos direktorių Vitą Gavėną ir Administracijos direktoriaus pavaduotoją Daivą Riklienę Raudondvario dvare sutiko Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Mero pavaduotojas Paulius Visockas ir Administracijos direktorius Antanas Nesteckis.


Vilkaviškio rajono savivaldybė, kaip ir Kauno rajono savivaldybė, patenka į tuos pačius transporto koridorius, panašūs ir strateginiai tikslai, tad viešnagės metu dviejų savivaldybių vadovai dalijosi patirtimis ir įžvalgomis, ieškojo bendrų veiklų galimybių.


Bendraujant išsiaiškinta, kad tiek Vilkaviškio rajono, tiek Kauno rajono savivaldybės pagrindinės prioritetinės kryptys tos pačios – konkurencinga ekonomika, aukšta gyvenimo kokybė, švari ir saugi aplinka.


Savivaldybių vadovai pasikeitė ir gerąją patirtimi: aptarti verslo aplinkos gerinimo klausimai, diskutuota dėl mokesčių lengvatų taikymo verslui patrauklumo, investicijų pritraukimo ir bendradarbiavimo su verslininkais galimybių.

Patalpų atnaujinimui ir jų pritaikymui veiklai Kauno rajone naudojamas partnerystės modelis, kai verslas investuoja į Savivaldybės nuosavybės teisėmis valdomą nekilnojamą turtą, o investicijų grąžos šaltinis – nekilnojamo turto nuomos pajamos.


Kaip informavo susitikime dalyvavusi Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė, panašūs esame ir turimais turizmo ištekliais, dviračių takų infrastruktūros svarba ir poreikiu.


Vizito metu Kauno rajono savivaldybės vadovai supažindino su lankomu Raudondvario dvaru ir šio dvaro komplekso plėtros vizija. Kauno rajono savivaldybės vadovai pasakojo, kad atgimęs Raudondvario dvaras – vieta, kurioje turtinga istorija persipina su dabartimi, kviesdama lankytojus pasinerti į įspūdžių ir naujų patyrimų kupiną kultūrinę kelionę laiku. Savo ruožtu vilkaviškiečiai pristatė Vilkaviškio krašto pasididžiavimą – Paežerių dvarą, kuris kartu su Raudondvario dvaru šiais metais įtrauktas į patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Lietuvoje dešimtuką.


Dviejų savivaldybių vadovai aptarė ir naujos vyriausybės pasiūlytą švietimo reformą, visos dienos mokyklos modelį, nemokamo maitinimo, pavėžėjimo klausimus.


Paliesti ir kultūros srities klausimai. Kauno rajono savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad kartu su Kauno miestu Kauno rajonas tapo Europos kultūros sostinės 2022 m. atrankos konkurso nugalėtojais. Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovams jie detaliai pristatė planuojamus kultūrinius renginius artėjančiais 2022 metais.