Meniu
Savivaldybėje laikytas Konstitucijos egzaminas

Kaip ir visoje Lietuvoje, spalio 4 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje vyko jau dvyliktus metus iš eilės organizuojamo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino pirmasis etapas. Konstitucijos žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas pasitikrinti panoro 3 vilkaviškietės, neturinčios teisinio išsilavinimo.

Egzamino dalyvėms per 45 min. reikėjo atsakyti į 30 klausimų. Pagal Konstitucijos egzamino organizavimo tvarką į antrąjį turą patenka dalyviai, kurie teisingai atsakė į ne mažiau kaip 25 testo klausimus. Vertinimo komisijai ištaisius darbus, paaiškėjo, kad į antrąjį egzamino etapą pateko viena dalyvė. Antrasis egzamino etapas vyks spalio 12 d. Tuomet dalyviams reikės atsakyti į 19 klausimų testo ir vieną atvirą klausimą.

Aktyviausiai Vilkaviškio rajono savivaldybėje Konstitucijos egzaminą laikė moksleiviai. Pasitikrinti savo konstitucines žinias iš viso panoro 343 Vilkaviškio rajono mokiniai.

Atsakyti į egzamino klausimus buvo galima ir internetu – naujienų portale www.delfi.lt.

Po antrojo etapo paaiškės egzamino nugalėtojai. Juos spalio 25 d. Prezidentūroje vyksiančios apdovanojimų šventės metu pasveikins ir apdovanos Konstitucijos egzamino globėja LR Prezidentė D. Grybauskaitė ir teisingumo ministras E. Jankevičius.

Konstitucijos egzamino užduotis šiemet rengia Mykolo Romerio universiteto mokslininkų komanda ir Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus komanda.