Meniu
Perspėjimo sirenomis sistemos patikrinimas, kai įjungiamos elektros sirenos

Informuojame Jus, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos dėl 2019 m. spalio 1 - 4 d. vykdomų civilinės saugos pratybų „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“, spalio 1 d. vykdo perspėjimo sistemos patikrinimą, kurio metu 10 val. 15 min. visoje Lietuvoje bus įjungtos centralizuoto ir vietinio valdymo elektros sirenos. Po sirenų signalo informacija gyventojams bus teikiama per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, o Marijampolės apskrityje per radijo stotį „Kapsai.

Gyventojai apie vykdomą patikrinimą bus perspėjami ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, jeigu juose įjungta transliavimo funkcija. Norint gauti šį pranešimą, o vėliau ir pranešimus apie ekstremaliąsias situacijas telefono žinute, reikia nustatyti savo telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui.

Telefonų nustatymo instrukcijas ir sirenų išdėstymą apskrities teritorijoje galite rasti interneto tinklalapyje www.lt72.lt.