Meniu
Per Vilkaviškį nuvilnijo nuotaikinga miesto šventė

To Vilkaviškyje dar nebuvo! Paskutinįjį birželio savaitgalį per Vilkaviškį nuvilnijo išskirtiniais, įdomiais ir spalvingais renginiais apipinta miesto šventė Mano miestas Lietuvoj įrašytas“. Šiais metais Vilkaviškis miesto šventę švęsti kvietė net dvi dienas, o nuo birželio 27 dienos Vilkaviškio rajone vyko įdomūs ir prasmingi I-ojo Pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio renginiai, tad įdomios veiklos, geros nuotaikos ir puikaus laiko praleidimo buvo kone visą paskutinę birželio mėnesio savaitę.

Penktadienį iškilmingai į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ išlydėjome vieną gausiausių visoje Lietuvoje delegacijų, kurią sudaro daugiau nei 600 rajono meno mėgėjų kolektyvų narių. Vilkaviškio miesto J. Basanavičiaus aikštėje įvyko šventės atidarymas ir pasirodė rajono šokių kolektyvai, vėliau įvyko iškilminga Dainų šventės dalyvių eisena Vilkaviškio miesto gatvėmis.

Didžiojoje scenoje sveikinimą gyventojams ir miesto svečiams sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Jis dėkojo visiems kolektyvams, jų vadovams, organizacinės grupės nariams ir rėmėjams už Vilkaviškio krašto garsinimą ir pakvietė gyventojus dar kartą pasigrožėti mūsų krašto kolektyvų pasirodymais, palinkėti jiems sėkmės ir gražiai juos išlydėti.

O grožėtis ir džiaugtis tikrai turime kuo! Savo nuostabius pasirodymus dovanojo visi meno mėgėjų kolektyvai, išvykstantys į Dainų šventę.

Šiais metais rajonui atstovaus penki liaudiškų šokių kolektyvai: Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė „Norija“ (vad. Vilija Jakubauskė), Vilkaviškio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lelija“ ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Žemyna“ (vad. Irena Šunokienė). Sostinė je taip pat šoks Pilviškių „Santakos“ gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Santaka“ grupės (vad. Eglė Šeštakauskienė) bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro liaudiškų šokių studijos „Vyželė“ grupės (vad. Sonata Jankienė).

Mūsų kraštiečiai šventėje ne tik šoks, bet ir dainuos bei gros. Delegacijoje yra Vilkaviškio kultūros centro mišrus kamerinis choras „Uosija“ (vad. Laima Venclovienė), moterų vokaliniai ansambliai „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė) ir virbaliečių „Vėjūna“ (vad. Vilma Gurskienė), taip pat Kybartų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Žemyna“ (vad. Rima Gliaubicienė) bei Vilkaviškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ (vad. Gintas Turonis).

Į Dainų šventę keliaus keturi folkloro kolektyvai: Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansambliai ,,Lankupa“ (vad. Daiva Ambrasaitė, Linas Penkaitis ir Tomas Makluševičius), „Sūduviai“ (vad. Jūratė Drunienė ir Vilija Žiurinskaitė), „Gražupis“ ir Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis ,,Šilojai“ (vad. Aldona Krapavickienė). Prie delegacijos prisijungs Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansambliai (vad. Raimonda Kurauskienė ir Daiva Venienė).

Taip pat šventėje muziką dovanos du orkestrai: Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Saulius Mickevičius) ir Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai“ (vad. Donatas Ziegoraitis, Linas Daubaras, Karolis Ruočkus ir Julius Jurkus). Abu orkestrus lydės choreografinės grupės, vadovaujamos S. Jankienės ir Editos Vasiliauskienės.

O pats gausiausias rajono delegacijos kolektyvas bus Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“, kuriam vadovauja Artūras Pečkaitis, S. Jankienė, V. Jakubauskė, Dalia Balčiūnienė, Arūnas Lekešys ir D. Venienė.

Be meno kolektyvų, Dainų šventėje dalyvaus keli Vilkaviškio rajono tautodailininkai. Į renginį kartu su delegacija vyks audėjos Eglė Grigaitienė ir Janina Blažukienė bei medžio drožėjas Zenonas Skinkys. Tautodailininkai savo darbus demonstruos per Folkloro dieną ir tradicinių amatų miestelyje.

Vėliau visi smagiai pašokti galėjo Sauliaus Prūsaičio koncerte, o po jo buvo rodomas istorinis latvių režisieriaus A. Graubos filmas „Pagonių žiedas“, kuriame vaidina mūsų kraštietė aktorė Aistė Diržiūtė.

Didžiausi miesto šventės renginiai tradiciškai įvyko paskutinįjį birželio mėnesio šeštadienį. Nors oras nelepino, tačiau žmonės gausiai rinkosi į Vilkaviškio kultūros centro prieigas, kur nuo pat ankstyvo ryto visus viliojo amatininkų mugė, visą dieną įvairiose miesto erdvėse vyko sportinės varžybos, įvairios atrakcijos, traukė įdomūs pasirodymai, susitikimai, savo veiklas pristatė rajono įstaigos ir miesto partneriai. Buvo ką veikti ir mažiesiems šventės dalyviams – jiems dainavo popchoras „O lia lia vaikai“ ir grupė „Mergaitės iš Majamio“, pajodinėti kvietė poniai, vyko smagūs žaidimai, dailės ant veido užsiėmimai, dovanojamas Alytaus miesto teatro spektaklis „Šokis puodynėje arba svajonių storulis“ ir kita veikla. Daug dėmesio sulaukė įspūdingą pasirodymą surengę kinologai.

Pavakare Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos šv. Mišios už miesto gyventojus, svečius ir Lietuvos valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, nes tądien kartu su miesto švente savo profesinę šventę minėjo pasieniečiai. Po šv. Mišių Vilkaviškio miesto gatvėmis iki Vilkaviškio kultūros centro, kur stovėjo didžioji scena, pražygiavo šventinis pasieniečių paradas.

Šventės proga vilkaviškiečius bei miesto svečius pasveikino LR Seimo narys Algirdas Butkevičius, rajono meras Algirdas Neiberka, kiti svečiai. Po Mero sveikinimo kalbos, kurioje jis nuoširdžiai pasidžiaugė kiekvienu vilkaviškiečiu, savo neįkainojamu indėliu prisidedančiu prie miesto gerovės kūrimo, pasveikino pasieniečius su jų profesine švente, buvo apsikeista suvenyrinėmis dovanomis su Pagėgių rinktinės vadu pulkininku Rimantu Timinskiu. Prie didžiosios scenos taip pat surengtas ceremonialas, kurio metu įteikti apdovanojimai pasižymėjusiems Lietuvos valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnams. Juos apdovanojo Pagėgių rinktinės vadas pulk. R. Timinskis.

Į Vilkaviškį atvyko ir su švente vilkaviškiečius sveikino: Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis, Laivo „Sūduvis“ kpt. ltn. Mindaugas Kloviškis, Suvalkų rajono atstovai, Gusevo ir Gurjevsko municipalinių rajono administracijų atstovai, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovai ir kiti garbingi svečiai, penktadienio renginiuose apsilankė Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Žiūrovai galėjo grožėtis svečių iš Gusevo pasirodymu.

Po oficialiosios dalies vilkaviškiečiai ir miesto svečiai klausėsi projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtojos Monikos Marijos bei dalyvių – Paulinos, Gražvydo, Kristinos ir grupės koncerto, žinomas dainas dainavo kartu su Povilu Meškėla ir Kauno bigbendu, smagiai trypė su grupe „2 Donatai“.

Šventinius renginius vainikavo Vilkaviškio miesto padangę nušvietę įspūdingi fejerverkai.

Akimirkos iš šventinių renginių: