Meniu
„Pasaka“ minėjo Vydūno metus

150 – ųjų Vydūno gimimo metinių proga  2018 – uosius seimas paskelbė Vydūno metais. Minėdami šią gražią sukaktį, mes savo įstaigoje rengėme projektą „Mes esame pasaulio dalelė, o visas pasaulis yra mumyse“. Vydūnas -  įvairialypė asmenybė, todėl norėjome artimiau susipažinti su jo filosofiniu požiūriu į žmogų, aplinką, kalbą, istoriją, papročius. Dviejų mėnesių projektą padalinome į keturias dalis.

„Gamtos mylėtojų laboratorijoje“ susipažinome su mus supančia aplinka, gyvybės šaltiniais, gyvąja gamta. Kartu su biologijos mokytoja A. Lažauninkienė darželio teritorijoje ieškojome vabalėlių, kirminėlių,  juos tyrinėjome mikroskopais, statėme gaudykles, piešėme boružėles, skaičiavome jų taškelius ir aptarėme gyvosios gamtos paslaptis.

Antrąją dalį pavadinome „Jo ga ga  - mano įdomi mankšta“, nes Vydūnas buvo pirmasis Lietuvos jogas, nors nevartojęs žodžio „joga“  (kuri sanskrito kalboje reiškia kūno, proto ir sielos susiliejimą) siekė visiškos darnos su savimi ir pasauliu. Jogos trenerė I. Minsevičiūtė mums padėjo koncentruotis į savo pojūčius per kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimus.

„Kiekvienas mes esame unikali visatos dalelė“, -  teigė Vydūnas. Kuo mes skiriamės ir kuo panašūs galėjome suprasti patyrinėję savo veidą, nes nėra nė vienos kūno dalies, kuri būtų tokia informatyvi kaip veidas, atspindintis ne tik charakterį, bet ir patirtį, emocijas, mąstymą. Prieš veidrodį patyrinėję veidą, vaikai piešė savo autoportretą. Parodą pavadinome „Aš ir mano pasaulis“.

Baigiamajame projekto renginyje „Pasivaikščiojimas su Vydūnu“ plačiau susipažinome su Vydūno asmenybe, jo nuveiktais darbais Lietuvai. Apžvelgėme visas projektines veiklas, kartu su vaikais stebėjome ir aptarėme įspūdžius ir patyrimus, kuriuos užfiksavome nuotraukose.


„Pasakos“ bendruomenė