Meniu
Paminėta tarptautinė žmonių su negalia diena

Kiekvienais metais gruodžio 3-ąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Visame pasaulyje vyksta renginiai, skirti atkreipti visuomenės dėmesį į negalią turinčius žmones, problemas, su kuriomis jie susiduria kasdienybėje.

Tądien Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti renginys vyko ir Vilkaviškio kultūros centre, kur rinkosi negalią turintys žmonės, jų artimieji, Vilkaviškio rajono neįgaliųjų organizacijų nariai bei visi tie, kurie savo gyvenime yra susidūrę su negalia.

Prieš prasidedant renginiui visi buvo kviečiame nemokamai atlikti gliukozės kiekio kraujyje matavimus. Vėliau jų laukė šventinis koncertas, kuriame skambėjo daug gražių padėkos žodžių, savo dainomis linksmino pramoginė muzikos grupė „Solo plius“, įvairūs neįgaliųjų organizacijų meno kolektyvai dovanojo nuoširdžią ir nuotaikingą programą. 

Visus susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė.

„Nuoširdžiai dėkoju visoms neįgaliųjų organizacijoms už bendradarbiavimą su Savivaldybe, už pastangas atrasti tarpusavio ryšį su kiekvienu nariu. Linkiu, kad ateinančios šventės mus dar labiau suartintų bendriems darbams, kad visi ištiestume ranką tiems žmonėms, kuriems labiausiai reikia mūsų palaikymo“, – sveikindamas ir dėkodamas susirinkusiems paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną sakė Savivaldybės meras A. Neiberka.

Savivaldybės meras A. Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė ant scenos kvietė visų devynių rajone veikiančių nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų pirmininkus ir kiekvienam įteikė po padėkos raštą ir atminimo dovaną. Už nuoširdų rūpestį, atsidavimą, atjautą, gebėjimą suburti savo narius įvairiai veiklai, rūpinimąsi jais dėkota: Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijai, Vilkaviškio rajono neįgaliųjų žmonių sąjungai, Vilkaviškio sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijai, Vilkaviškio rajono nefrologinių ligonių draugijai, Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijai, Vilkaviškio rajono diabetikų bendrijai „Insula“, VŠĮ Kauno ir Marijampolės regiono aklųjų centro Vilkaviškio filialui, Vilkaviškio rajono neįgaliųjų piligrimų bendrijai „Suartėkim“,  LDK Kauno teritorinės valdybos kurčiųjų pirminei organizacijai.

Po šventinio koncerto administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė pakvietė visus prisijungti prie visoje Lietuvoje vykusios socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai mes“. Ši akcija visoje Lietuvoje ir Europoje buvo vykdoma tą pačią dieną ir valandą. Jos metu visi susirinkusieji kultūros centro prieigose stojo į „gyvą“ skulptūrą – akcijos ženklą, simbolizuojantį žmonių su negalia ir negalios neturinčių bendrystę ir pagalbą vienas kitam.


Jono Juškevičiaus nuotrauka