Meniu
Nacionaliniame seniūnijų konkurse įvertinta Gižų seniūnija

Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje lapkričio 6 d. įvykusiame nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ padėkos renginyje pastebėta ir įvertinta Vilkaviškio rajono savivaldybės Gižų seniūnija. Jos seniūnas Romas Kučiauskas iš Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio rankų atsiėmė padėką už nuoširdžią, aktyvią ir prasmingą seniūnijos veiklą, už pilietinių ir kūrybinių iniciatyvų skatinimą, vietos savivaldos stiprinimą, seniūnijos bendruomenės telkimą bendrai veiklai bei sėkmingą dalyvavimą minėto konkurso antrajame etape apdovanota. Gižų seniūnas buvo apdovanotas ne tik padėka, bet ir dailininkės Linos Kalinauskaitės kurtu Medaliu, skirtu Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečiui paminėti.

Be Ministro Pirmininko S. Skvernelio, iškilmėse seniūnus sveikino kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, apdovanotų seniūnijų savivaldybių vadovai, kartu į padėkos renginį vykę bendruomenių nariai.

Gižų seniūną R. Kučiauską į svarbų renginį lydėjo žmona Dalė bei aktyvios bendruomenės narės bibliotekininkė Nijolė Vaitūnaitienė ir kultūrinės veiklos vadybininkė Rūta Račkauskienė.

Gižų seniūnija įvertinta kartu su kitomis 32 šalies seniūnijomis (Lietuvoje yra iki 600 seniūnijų), kurios gerai pasirodė pateikusios pastarųjų penkerių metų darbus, veiklos rezultatus, akcentuojant, kas seniūnijos gyvenime, jos aplinkoje pasikeitė, kokias problemas pavyko išspręsti, kaip seniūnija sugebėjo suvienyti seniūnijos teritorijoje gyvenančią bendruomenę ir kiek gyventojų įtraukta į aktyvią veiklą. Pildydama paraišką konkursui Gižų seniūnija pateikė norą varžytis dėl nominacijos „Už tautinės savimonės puoselėjimą“ ir nominacijos „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“. Be to, šiame nacionaliniame konkurse dalyvavo ir kitos dvi mūsų rajono seniūnijos – Gražiškių ir Klausučių, tačiau į antrąjį konkurso etapą šios seniūnijos nebuvo atrinktos.

Antrajame etape Gižų seniūnija liko varžyti su kitomis 7 šalies seniūnijomis dėl nominacijos „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“. Komisijos nariai ne tik puikiai įvertino seniūno pateiktus 5 metų veiklos aprašymus, bet ir patys buvo atvykę į Gižus. Komisijai gerą įspūdį paliko puikiai sutvarkytos Gižų ir Antupių gyvenvietės, aktyvi šių kaimų bendruomenių veikla, suorganizuota ekskursija po Gižų kraštą.

Šiame konkurse liko ir trečiasis etapas, kuriame bus atrinkti ir apdovanoti pagrindiniai konkurso nugalėtojai pagal keturias nominacijas: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”. Šių nominacijų nugalėtojai turėtų paaiškėti kitų metų vasarį. Laureatai bus apdovanoti piniginiais prizais.

Nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“ yra vienas iš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos renginių, skirtų skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą konkursą inicijavo Kultūros ministerija.

 

(Rūtos Račkauskienės nuotraukos)