Meniu
„Maisto banko“ akademija Vilkaviškyje

„Maisto bankas“ 14-oje Lietuvos savivaldybių organizuoja nemokamus mokymus „Kaip skaniau ir pilnavertiškiau maitintis bei sutaupyti“, kurie skirti Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramos gavėjams.

Spalio 30 d. „Maisto banko“ akademija „įsikūrė“ Pilviškių bendruomenės namuose, kur visi susirinkusieji įgavo žinių apie asmeninių finansų valdymą, išmoko skaniai ir sveikai maitintis bei sutaupyti. Mokymų metų dalyviai ne tik įgijo teorinių žinių, bet ir sužinojo kulinarinių gudrybių – profesionalus kulinaras rodė, kaip iš gaunamų paramos produktų pagaminti skanų ir sveiką maistą.

Prieš pradedant gaminti, lektorė Tatjana Simaškienė skaitė paskaitą „Asmeninių finansų valdymas“. Susirinkusieji gavo žinių apie finansinį raštingumą, sužinojo būdus, kaip teisingai paskirstyti gaunamas pajamas.

Antrojoje mokymų dalyje profesionalus virtuvės šefas mokė, kaip iš paramos krepšelyje esančių produktų pasigaminti skaniau ir išradingiau. Vieni mokymų dalyviai stebėjo procesą iš šono, kiti patys pasiraitojo rankoves ir ryžosi gaminti. Į maisto gamybą įsitraukė ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, kuriems buvo patikėta gaminti varškės sūrelius. Su šefo pagalba buvo paruošti trys patiekalai, kuriuos vėliau galėjo paskanauti visi mokymų dalyviai.

Po maisto gaminimo, dietų ir mitybos specialistė Ieva Kuodienė skaitė paskaitą „Sveika mityba pagal kišenę. Kaip skaniau ir pilnavertiškiau maitintis bei sutaupyti?“. Specialistė pasakojo apie sveiką gyvenseną, sveikos mitybos principus, pateikė mitybos rekomendacijas visiems, norintiems maitintis sveikiau ir tam neišleisti daug pinigų.

 „Maisto banko“ mokymai vyksta: Biržuose, Jonavoje, Kaune, Kauno r., Klaipėdoje, Klaipėdos r., Panevėžyje, Panevėžio r., Šakių r., Šiauliuose, Tauragės r., Vilkaviškio r., Vilniaus r., Vilniuje.

Vilkaviškyje suplanuoti 6 nemokami mokymai, trys iš jų – Virbalyje, Pilviškiuose ir Klausučiuose jau įvyko, kiti trys – Vilkaviškyje, Šeimenos seniūnijoje, Kybartuose dar tik įvyks. Visą informaciją apie vietą ir mokymų laiką galima rasti čia: http://www.maistobankas.lt/