Meniu
Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“


Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ –  tai unikaliausias, daugiausiai dalyvių pritraukiantis, ilgametes tradicijas turintis muzikinis šalies renginys. „Dainų dainelė“ puoselėja dainavimo kultūrą, skatina gabių vaikų meninę saviraišką, atrenka geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.


Kas dvejus metus organizuojamame konkurse dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus). Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.


Nuo 1974 m. rengiamas ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.
   

Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Nuo 1998 m. Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu „Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla. 


Maloniai kviečiame solistus, duetus, tercetus, kvartetus, vokalinius ansamblius dalyvauti  2018 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I etapo atrankose.


Detalesnę informaciją teikia Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Daiva Gvazdaitienė, el. p. daiva.gvazdaitiene@vilkaviskis.lt,  tel. 8 3 42 60063.


Konkurso „Dainų dainelė“ nuostatai

Dalyvio anketa