Meniu
Liepos mėnesis Vilkaviškio rajone vainikuotas Oninės atlaidais

Sekmadienį net keliose rajono vietovėse aidėjo šventinis šurmulys – žmonės gausiai rinkosi į Alvite ir Pajevonyje vykusias vasaros Oninių šventes. Šios tradicinės vidurvasario šventės nuo seno sutraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir apylinkių žmones, jų draugus ir giminaičius iš visų Lietuvos kampelių.

Nors tikroji Onos vardo diena yra liepos 26–oji, praėjusį savaitgalį daug kur buvo švenčiamos Oninės. Šis hebrajų kilmės vardas istorijoje užima išskirtinę vietą. Ona – Švenčiausiosios Mergelės Marijos motina ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto žmona. Oninės etnografijoje yra naujos duonos diena, nes iš šviežiai nuimto derliaus kepama duona, o Ona  vadinama duonos ponia. Tačiau kelis pastaruosius dešimtmečius šis moteriškas vardas Lietuvoje, kaip ir mūsų rajone, nėra populiarus. Todėl Onos pagrįstai gali didžiuotis turinčios retą vardą.


Tradicinė vasaros šventė Alvite prasidėjo Šv. Onos bažnyčioje laikytomis Šv. Mišiomis, kuriose dalyvavo gausus būrys žmonių. Po pamaldų visi skubėjo į Liepų parką – čia skanėstais viliojo prekybininkai, buvo galima įsigyti amatininkų ir tautodailininkų dirbinių.


Šventėje dalyvavo ir daug garbių žmonių – Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Smirnovo padėjėja Kristina Radzevičienė, Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas, Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis.


Šventėje dalyvavęs Savivaldybės meras pasveikino šventės dalyvius, pasidžiaugė darbščiais ir gabiais Alvito krašto žmonėmis, gražiausius žodžius skyrė vardo dieną švenčiančioms Onutėms, už smagias akimirkas dėkojo šventės organizatoriams. Seimo narys A. Butkevičius pasidžiaugė darbščiu Šeimenos seniūnijos seniūnu G. Bakūnu ir aktyvia Alvito kaimo bendruomene, o Seimo nario Kęstučio Smirnovo padėjėja K. Radzevičienė, pasveikinusi susirinkusiuosius, įteikė padėką Šeimenos seniūnui G. Bakūnui.


Pajevonyje vykusią šventę atidarė Kybartų kultūros centro vaikų popchoro „Spindulys“ (vad. Irma Menčinskienė) atliekamos dainos. Vėliau sveikinimo žodžius tarė šventėje taip pat dalyvavę: Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka, Lietuvos Respublikos Seimo narys A. Butkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo nario K. Smirnovo padėjėjas Mindaugas Viltrakis bei naujoji Pajevonio seniūnijos seniūnė Ginta Žaliniakienė. Pastarąją su naujomis, labai atsakingomis pareigomis sveikino Seimo narys Kęstutis Smirnovas ir gausus Pajevonio kaimo bendruomenės bei Pajevonio kultūros centro kolektyvas.


Abejose šventėse netrūko nuotaikingų pasirodymų ir geros muzikos, kuri tęsėsi iki vidurnakčio.


Akimirkos iš šventės Alvite:


Akimirkos iš šventės Pajevonyje: