Meniu
Kvietė atsisveikinti su senąją autobusų stotimi

Pirmadienio vakarą Vilkaviškio rajono gyventojai buvo kviečiami į senąją Vilkaviškio miesto autobusų stotį, kurios laukimo salėje vyko susitikimas ir diskusija su UAB „Kautra“ ir Savivaldybės atstovais, kurie pristatė vilkaviškiečiams naująją Vilkaviškio autobusų stotį. Jos statybos turėtų prasidėti visai netrukus.

Susitikime dalyvavo UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, UAB „Kautra“ valdybos pirmininkas Mindaugas Platūkis, naujosios autobusų stoties projekto autorius, architektas Gintaras Balčytis, savivaldybės atstovai – Meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas ir kiti.

Diskusija buvo skirta atsakyti į visus gyventojams rūpimus klausimus, susijusius su naująja autobusų stotimi, pristatyti įgyvendinamo projekto niuansus, aptarti, kuo naujoji stotis bus naudinga miestui ir jo gyventojams. „Kautros” atstovai dar kartą pristatė savo įsipareigojimus, finansavimo pasikeitimus ir kodėl to prireikė, papasakojo prasidedančių darbų eigą.

Susitikimą pradėjo projekto autorius architektas Gintaras Balčytis, kuris pasakojo apie būsimos stoties architektūrinius sprendimus, pristatė projekto išskirtinumus ir jo privalumus.

Pasak architekto, stotis išsiskirs ne tik moderniu fasadu, bet, svarbiausia, bus patogi keleiviams.  Naujoje stotyje išvykimo aikšteles dengs stogas, o iš laukimo salės pro stiklinę sieną bus lengva stebėti atvykstančius autobusus.

Prie naujosios autobusų stoties taip pat bus įrengti autobusų atvykimo ir 1 išvykimo dengti peronai, numatytos autobusų naktinio stovėjimo vietos, taip pat bus įrengta 106 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Naujajame autobusų stoties pastate po bendru stogu įsikurs ne tik autobusų stoties administracija, kasos, laukimo salė, siuntų terminalas, bet ir tualetas, mamos ir vaiko kambarys, pagalbinės patalpos. Taip pat bus įruoštos patalpos kepyklėlei, nuomojami plotai kitoms paslaugoms.

Kaip teigė UAB „Kautra“ vadovas L. Skardžiukas, kadangi, šiame objekte bus ne tik stotis, bet ir įsikurs įmonės teikiančios įvairias paslaugas, bus sukuriamos naujos darbo vietos.

Kaip sakė architektas G. Balčytis, planuojant šį objektą norėta, kad naujas modernus pastatas ne tik papuoštų miestą ir tarnautų į jį atvykstantiems bei išvykstantiems keleiviams, bet ir taptų nauju žmonių traukos centru, todėl šalia naujosios autobusų stoties yra suplanuota vaikų žaidimų aikštelė, pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkytas ir apšviestas parkelis.

Naujoje stotyje galėtų veikti parodos, bus organizuojami įvairūs koncertai bei kiti renginiai.

Priminsime, kad sausio mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje buvo pritarta Jungtinės veiklos sutarties pakeitimui, kuriuo UAB „Vilkaviškio autobusų stotis“ prisidėtų prie projekto įgyvendinimo 450 tūkst. eurų, sumą išmokant lygiomis dalimis per 3 metus.

Savivaldybės Meras A. Neiberka, atsakydamas į gyventojų klausimus, pabrėžė, kad Savivaldybė savo dalį lėšų perves tik tuomet, kai naujasis autobusų stoties pastatas jau bus pastatytas.  

Naująją autobusų stotį ketinama pastatyti per metus laiko. Šiuo metu veikia laikinoji autobusų stotis, kuri yra išsikūrusi šalia Vytauto ir Kapų gatvių sankryžos.