Meniu
Kviečiame prisijungti prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“

Artėjant Lietuvos laisvės gynėjų dienai, kaip ir kasmet, kviečiame prisidėti prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“***.


Pagerbdami Laisvės gynėjus, sausio 12 d., penktadienį, 8.00 val. užgesinkime šviesą ir visuose languose dešimčiai minučių uždekime atminimo žvakutes.


Kviečiame prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungti biudžetines įstaigas, įmones, mokyklas, gyventojus.


Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija


***


Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. 

 

2018 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau vienuoliktą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 27 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.