Meniu
KVIEČIA DALYVAUTI LIETUVOS PASAKOTOJŲ KONKURSE „ŽODZIS ŽODZĮ GENA“

Kalba, tarmės ir žodinė liaudies kūryba – itin svarbi mūsų kultūros paveldo dalis, be kurios neįsivaizduojama mūsų tapatybė, regionų ir kraštų kultūros įvairovė, pati kultūra. Lietuva išsiskiria ypač gausiu kalbiniu palikimu, turime sukaupę daugybę vertingų tautosakos pavyzdžių ir iki šiol neužgesusią žodinės kūrybos tradiciją. Norint šias tradicijas išsaugoti gyvybingas ir skatinti visuomenę jomis domėtis, pasitelkiamos įvairios priemonės. Viena jų – Lietuvos nacionalinio kultūros centro kartu su Druskininkų kultūros centru rengiamas Lietuvos pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena“, kuriuo paskatinami ir pagerbiami įdomiausi šias tradicijas tęsiantys tautosakos pateikėjai bei atlikėjai. 2019 m. konkursu prisidėsime ir prie Vietovardžių metų paminėjimo.

Rengėjai kviečia rajonų ir miestų kultūros, švietimo, kultūros ir švietimo skyrius, etninės kultūros, švietimo, kultūros centrus aktyviai dalyvauti konkurse – bendruomenėse, įstaigose, folkloro kolektyvuose paieškoti talentingų pasakotojų, ir 2019 m. kovo – liepos mėn. organizuoti vietinius ratus ar kitaip juos atrinkti į šalies ratą, vyksiantį rugsėjo 20–21 d. Druskininkuose.

Šalies rate susitiks geriausi pasakotojai, atstovausiantys savo kraštui. Jie supažindins Dzūkijos gyventojus bei Druskininkų svečius su tarmėmis, tautosakos vertybėmis, neišsemiama tautos išmintimi, džiugins kūrybiškumu, savitumu, dalysis įsimintinomis emocijomis.

Tikimės gausaus dalyvių būrio ir turiningo renginio.


1. Lietuvos pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ nuostatai

2. Lietuvos pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ dalyvio anketa


Lietuvos nacionalinis kultūros centras