Meniu
Konferencijoje-diskusijoje kalbėta apie savižudybių prevenciją

Šiandien Vilkaviškio rajono Suvalkijos kultūros centre-muziejuje vyko Visuomenės sveikatos biuro organizuota konferencija-diskusija „Savižudybės: išgirsti, kalbėti, padėti“. Konferencijoje dalyvavo įvairių sričių specialistai: Savivaldybės atstovai, seniūnijų darbuotojai, gydytojai, slaugytojai, socialiniai ir švietimo įstaigų darbuotojai, asmenys dirbantys su jaunimu, socialiai pažeidžiamomis grupėmis bei tiesiogiai, savo artimoje aplinkoje su savižudybe susidūrę žmonės.  Šios konferencijos tikslas – pasidalinti idėjomis ir apsvarstyti įrankius, padėsiančius sumažinti savižudybių skaičių šalyje.

Konferencijos dalyvius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Laura Sadauskienė.

„Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie čia susirinko, kurie padeda nelaimės ištiktiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad mūsų Savivaldybėje vyksta tokie renginiai, nes tik kartu, bendromis jėgomis mes galime išspręsti daug problemų. Linkiu sėkmės ir gero bendradarbiavimo pasikeičiant žiniomis, kurios, tikiu, bus naudingos ir pagelbės ne vienoje sunkioje situacijoje“, – konferenciją atidarė Savivaldybės meras A. Neiberka.

Prieš prasidedant diskusijoms, Visuomenės sveikatos biuro specialistės apdovanojo atviruko-laiško konkurso „Mano patarimai draugui – kodėl verta gyventi“ dalyvius. Jiems buvo įteiktos biuro dovanėlės bei padėkos raštai.

Pirmojoje konferencijos dalyje vyko diskusija, kur savo įžvalgomis, mintimis apie valstybės ir savivaldos organų politiką savižudybės prevencijos klausimais dalinosi įvairių sričių specialistai – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, krizių valdymo grupės vadovė Daiva Riklienė, Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė bei Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Rita Viktoravičienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Sadauskienė ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Rūta Kairienė.

„Čia susirinkome ne mokytis, ne laikyti egzamino. Atvažiavome čia pasikalbėti dėl to, dėl ko skauda. Atrodo, kad tai toli nuo mūsų, bet niekada nežinai, kada tokia problema gali ateiti į tavo šeimą. Noriu visų Jūsų paprašyti – kalbėti širdimi, būti širdimi ir jaustis, kad atvykote čia pabūti su savo draugais, padiskutuoti ir  pasidalinti gerąja patirtimi“ , – prieš prasidedant diskusijai kalbėjo renginio moderatorė Edita Naidaitė.

Susirinkusieji taip pat galėjo dalyvauti interaktyvioje diskusijoje – jos metu jie anonimiškai galėjo užduoti klausimus diskusijos dalyviams bei pasidalinti savo pačių įžvalgomis, patirtimis ar pasiūlymais.

Antrojoje konferencijos dalyje buvo kalbama apie norą nusižudyti – kas lemia tokį žmogaus pasirinkimą, ką turime padaryti, kad tokia situacija pasikeistų, kaip turėtume padėti žmogui, kuris galvoja apie savižudybę. Nuoširdžioje diskusijoje dalyvavo Respublikinės VU ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, asociacijos „Keisk požiūrį“ pirmininkas, priklausomybių konsultantas Eimantas Botyrius, Vilkaviškio Pirminės sveikatos priežiūros psichikos sveikatos skyriaus vedėjas Audrius Mozūraitis, Kauno apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus Vilkaviškyje specialistė Sonata Damidavičienė. Savo išgyvenimais, mintimis su konferencijos dalyviais pasidalino ir moteris, kurios šeima išgyveno artimojo savižudybę.

Pabaigoje konferencijos dalyviai konstatavo, jog savižudybių prevencija nėra lengvas uždavinys, tačiau įveikiamas – jeigu psichologinį skausmą kenčiančio žmogaus pagalbos šauksmas yra išgirstamas laiku ir jam teikiama pagalba yra koordinuota bei vykdoma įvairiapusiškai.