Meniu
Kartu su Vilkaviškio miesto švente bus minima Pasieniečių diena

Šiais metais Vilkaviškyje bus pirmą kartą minima Pasieniečių diena, kurią ketinama surengti kartu su tradicine Vilkaviškio miesto švente. Šiandien, gegužės 7 dieną, Vilkaviškio rajono savivaldybėje apsilankė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis, Pagėgių rinktinės bendruomenės pareigūnė kapitonė Vita Ažnė bei Pagėgių rinktinės ryšių su visuomene specialistė Asta Šimkuvienė ir kartu su mūsų savivaldybės vadovais aptarė būsimos bendros šventės organizacinius klausimus.

Svečius sutiko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė bei Vilkaviškio kultūros centro, kuris yra pagrindinis Vilkaviškio miesto šventės organizatorius, direktorė Renata Medelienė.

Vilkaviškio kultūros centras ir Savivaldybė birželio 29–30 d. surengs tradicinę, šį kartą net dviejų dienų trukmės, Vilkaviškio miesto šventę. Pirmąją šventės dieną ketinama surengti kolektyvų išlydėtuves į Lietuvos šimtmečio dainų šventę ir Sauliaus Prūsaičio koncertą, na, o antroji diena bus paskirta įvairioms pramogoms mieste, mugėms, šventiniams koncertams, apdovanojimams, paradams ir kitoms veikloms.

Praėjusiais metais vykusioje miesto šventėje gyventojai galėjo išvysti VSAT Pagėgių rinktinės atstovų programas. Savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad gražus bendradarbiavimas su pasieniečiais tęsiamas ir šiais metais. Dar smagiau, kad VSAT Pagėgių rinktinė panoro ne tik prisijungti, bet ir paįvairinti mūsų renginį ir visus Vilkaviškio miesto gyventojus, svečius, esamus bei buvusius pareigūnus, jų šeimos narius pakviesti kartu paminėti VSAT pareigūnų bei tarnautojų profesinę šventę – Pasieniečių dieną. Oficiali šios dienos data – birželio 29-oji. Lietuvoje pirmą kartą ji buvo paminėta 1922-aisiais. Į Pasieniečių dienai skirtą renginį ketina atvykti VSAT padalinių, policijos, muitinės, Lietuvos Šaulių sąjungos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir kitų bendradarbiaujančių institucijų atstovai. Iš viso šventinėje dienoje ketina pasirodyti apie 100 VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų.

Šventės metu numatoma iškilminga pareigūnų eisena Vilkaviškio miesto gatvėmis, parodomosios kinologų programos, kurių metu pasitelkę dresuotus šunis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai demonstruos, kaip sulaikomi nusikaltėliai, kaip ieškoma kontrabandos ar paslėptų nusikaltimų įrankių. Renginyje taip pat bus galima apžiūrėti pasieniečių naudojamą techniką bei ginkluotę, pasivaišinti koše. Vakarinėje šventės dalyje kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės mero teikiamais apdovanojimais numatomi ir VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų apdovanojimai.

Susitikimo su VSAT Pagėgių rinktinės atstovais metu taip pat aptarti VSAT darbo iššūkiai, vykdomos prevencijos priemonės, kalbėta, kaip pasieniečiams sekasi įgyvendinti nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusias permainas, vykdant kai kurias policijos pareigūnų funkcijas pasienio ruože.

VSAT Pagėgių rinktinė saugo 251,9 km ilgio valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija, iš jų 109 kilometrai eina Nemuno upe. Į VSAT Pagėgių rinktinę įeina 9 užkardos, iš kurių dvi – Vištyčio ir Kybartų – saugo pasienio ruožą mūsų rajone. Svarbiausias VSAT Pagėgių rinktinės veiklos tikslas – užtikrinti jai priskirto valstybės sienos ruožo saugumą ir tinkamą pasienio režimą, vykdant sienos apsaugą.


 

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė