Meniu
Kalėdų eglės įžiebimo šventėje įžiebta ir kalėdinių eglučių alėja

Penktadienį Kalėdomis suspindo visas Vilkaviškio miestas. Pačioje miesto širdyje – J. Basanavičiaus aikštėje – vyko nuotaikinga Kalėdų eglutės įžiebimo šventė.

Nors oras ir nedžiugino, tačiau eglės įžiebimo šventė sulaukė gausaus būrio vilkaviškiečių. Jau nuo pat vidurdienio J. Basanavičiaus aikštėje veikė kalėdinė mugė, kurioje jie galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų, pasidairyti kalėdinių dovanų idėjų.

Šventės metu tradiciškai vyko LIONS klubo akcija „Kalėdų pyragas“. Vilkaviškiečiai ir miesto svečiai buvo vaišinami karšta arbata, pačių klubo narių gamintais skanėstais. Visi norintys galėjo nusifotografuoti su LIONS klubo talismanu – Liūtuku. Žmonės ne tik vaišinosi, bet ir aukojo. Iš viso renginio metu buvo paaukoti 643 Eur.

Į šventę susirinkusius vaikučius linksmino aktorių trupė „Teatriukas“, kurie parengė teatralizuotą pasirodymą „Pasaka“. Nuotaikingas pasirodymas, šokiai neleido susirinkusiems nuobodžiauti belaukiant Kalėdų senelio. O kokia gi šventė be jo? Džiugiai vaikų sutiktas Kalėdų senelis priminė vaikučiams, kad šie nepamirštų parašyti jam laiško bei davė jiems įvairias užduotis, kad Vilkaviškio eglutė sužibėtų, tačiau, kad ir kaip vaikai stengėsi, ji neįsižiebė. Tik Kalėdų seneliui paraginus visiems kartu gražiai paprašyti ir  sakyti „Vilkaviškio eglute, sužibėk“, žaliaskarė pagaliau nušvito. Įžiebta eglutė buvo sutikta garsiais plojimas, o visą šventinį vakarą vainikavo ryškiausi fejerverkai.

Šiais metais šventė buvo kitokia, nes įžiebta ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir visa kalėdinių eglučių alėja. Ją įžiebė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

„Jūs žinote, kad aš nesu nei Kalėdų Senelis, nei koks stebukladarys, todėl Kalėdų eglutės įžiebti negaliu, bet aš žinau paslaptį, kas kuria stebuklus ir norėčiau šia paslaptimi pasidalinti su Jumis. O juos kuria ir mūsų rajoną gražina šio krašto žmonės. Mes jiems turime padėkoti už tai, kad tai jie yra tikrieji stebukladariai, todėl su Jūsų visų pagalba norėčiau įžiebti mūsų krašto žmonių pirmą kartą rajone sukurtą Kalėdinių eglučių alėją“, – eglučių alėją įžiebė meras.

Prie eglučių parko sukūrimo iniciatyvos prisijungė gausus būrys Vilkaviškio rajono savivaldybės įstaigų, įmonių, įvairių organizacijų, NVO, miesto gyventojai. Vilkaviškiečiai ir miesto svečiai gali apžiūrėti ir pasigrožėti net 30 išradingai papuoštų gyvų ir iš įvairiausių medžiagų sukurtų eglių. 

Kalėdų eglė tradiciškai miesto gyventojus džiugins iki Trijų karalių šventės, t. y. sausio 6 d. Visą šventinį laikotarpį (gruodžio 17–21 dienomis) šalia Kalėdų eglutės veiks Kalėdų miestelis, kuriame bus daug įvairiausių pramogų, mažieji galės suptis karuselėje, važinėtis traukinuku.

Daugiau nuotraukų rasite: https://www.facebook.com/vilkaviskiosavivaldybe