Vilkaviškio rajono savivaldybė - straipsniai :Išrinkti „Gražinkime aplinką“ konkurso nugalėtojai
Meniu
Išrinkti „Gražinkime aplinką“ konkurso nugalėtojai

Liepos 26 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės konkurso „Gražinkime aplinką“ vertinimo komisija aplankė paskutinius konkursui pasiūlytus objektus ir išrinko nugalėtojus. Visos aplankytos sodybos buvo puikiai išpuoselėtos, džiugino kūrybingai sukurtais gėlynais, sutvarkytomis poilsio zonomis, stebino sukurta jaukia aplinka. Aplankius visas sodybas lieka tik pasidžiaugti, kiek išmonės, kantrybės ir sunkaus darbo įdeda mūsų rajono gyventojai, kurdami ir puoselėdami  savo sodybų bei gimtojo krašto aplinką.

Vertinimo komisijos pirmininkė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, komisijos nariai: Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė, Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas, Gižų seniūnijos seniūnas Romas Kučiauskas, Klausučių seniūnijos seniūnė Gema Skystimienė, Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas, UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ apželdintoja, technikė-konsultantė Snieguolė Žiburytė.

Iš viso vertinimo komisija aplankė 24 konkursui pasiūlytas sodybas: gyvenvietėse – 14, vienkiemiuose – 10. Konkurse dalyvavo Karklinių ir Antupių gyvenvietės, Šeimenos seniūnijos Čyčkų kaimo sporto aikštynas, Geisteriškių bendruomenės centras bei Klausučių atgimimo parkas.  Kiekviena sodyba, gyvenvietė bei teritorija buvo apžiūrėta vietoje ir įvertinta pagal Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintus „Gražinkime aplinką“ konkurso nuostatus.

Šiais Lietuvos šimtmečio metais nuspręsta apdovanoti gražiausių šimtmečio sodybų savininkus, kurie ilgus metus puoselėja savo sodybas, jų aplinką. Šimtmečio sodybomis išrinktos – Ramutės ir Valiaus Rudzevičių, Irenos ir Vido Rudzevičių bei Aldonos Čėsnienės sodybos.  

Gyvenvietėje gražiausiai besitvarkančia pripažinta Birutės ir Rimo Tamulynų sodyba. Vienkiemyje gražiausiai besitvarkanti išrinkta Reginos ir Algirdo Mecutų sodyba. Elvyros Elenos ir Bronislovo Antano Alkevičių sodyba išskirta, kaip puoselėjanti ilgamečius etnografinius elementus. Išskirtiniu grožiu pasižymėjo Laimutės ir Valdo Melninkų, Ritos ir Kazimiero  Venckų, Vidos Šneiderienės sodyba. Dalės ir Dano Rudzevičių  bei Rasos ir Gintaro Alavočių  sodyba išsiskyrė  augalų įvairove.

Konkurso bei Šimtmečio sodybų nugalėtojai bus pagerbti ir apdovanoti rajoninėje žemdirbių šventėje „Rudens prijuostė“, kuri vyks rugsėjo 29 d. Visi konkurse dalyvavusių sodybų šeimininkai taip pat neliks be dovanų. Savivaldybė jiems organizuoja kelionę.

Tradicija tapusiu konkursu siekiama skatinti rajono gyventojus puoselėti savo sodybų bei gimtojo krašto aplinką, kraštovaizdžio kūrimo tradicijas, skleisti gerus aplinkos tvarkymo pavyzdžius ir užkrėsti jais kuo daugiau rajono gyventojų. 

Kviečiame pasigrožėti Vilkaviškio rajono žmonių rankomis išpuoselėtomis sodybomis ir kartu pasidžiaugti, kaip išradingų ir darbščių žmonių dėka gražėja mūsų miestai, miesteliai ir kaimai.

 

 

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/pg/vilkaviskiosavivaldybe/photos/?tab=album&album_id=474850832926850