Meniu
Iškilmingai atidaryas naujasis Kybartų komandos ugniagesių gelbėtojų pastatas

Šiandien ypatinga šventė Kybartuose – įvyko naujojo Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Kybartų komandos ugniagesių gelbėtojų pastato atidarymas. Nuo šiol Kybartų komandos ugniagesiai gelbėtojai galės naudotis J. Biliūno gatvėje pastatytomis šiuolaikiškomis, erdviomis, šviesiomis patalpomis, puikiai pritaikytomis jų atsakingam darbui.

Iki tol Kybartų ugniagesiai glaudėsi 1925 m. statytame pastate, kuris buvo pripažintas netinkamu naudoti.

Iškilmingoje pastato atidarymo ceremonijoje dalyvavo daug garbingų svečių: atvyko pats Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Mindaugas Kanapickas, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas, Savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, pastatą pastačiusio rangovo – UAB „Statybos ritmas“ generalinis direktorius Algirdas Brazys, projektuotojas Aloyzas Jurdonas. Svečius džiaugsmingai sutiko Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius ir visa Kybartų ugniagesių gelbėtojų komanda. Kybartų komandoje šiuo metu dirba 10 ugniagesių.

Visi atidarymo ceremonijos svečiai pasidžiaugė sėkmingu skirtingų institucijų bendradarbiavimu, vardan to, kad Kybartų ugniagesiai gelbėtojai turėtų patogias ir saugias patalpas dirbti, linkėjo jiems ištvermės, sėkmingų darbų ir, kad šiame pastate stovintys ugniagesių automobiliai kuo rečiau išvažiuotų iš jo.

Savivaldybės Meras A. Neiberka, dėkodamas ugniagesiams už jų sunkų ir pasiaukojantį darbą, gelbėjant kitų žmonių turtą ir gyvybes, įkurtuvių proga įteikė Kybartų komandai Angelą sargą, kad šis saugotų juos ir visą Kybartų bendruomenę.

Tam, kad visi linkėjimai išsipildytų, o naująjį pastatą ir visus ugniagesius lydėtų Dievo palaima,  naująsias patalpas pašventino Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas.

Po klebono pašventinimo UAB „Statybos ritmas“ generalinis direktorius A. Brazys įteikė Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Erlandui Armanavičiui simbolinį raktą ir pakvietė ceremonijos svečius perkirpti naujojo pastato atidarymo juostelę.

Perkirpus juostelę visi su nekantrumu skubėjo apžiūrėti naujųjų patalpų. Naujajame erdviame gaisrinės pastate yra garažas dviem gaisrinėms autocisternoms, buitinė ir poilsio patalpa ugniagesiams, vadovų kabinetas, patalpa gaisrinėms žarnoms, katilinė. Antrajame aukšte įrengta salė savanoriams ugniagesiams, kuriuos tikimasi suburti iš miestelio gyventojų.

Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybai bendradarbiaujant su savivaldybe buvo skirtas sklypas gaisrinei statyti. Savivaldybė taip pat pasirūpino visomis pastatui reikalingomis komunikacijomis, nutiesė kelią iki jos.

Tai ne vienintelė džiugi žinia pasiekusi Kybartų ugniagesius. Jie iki šiol važinėjo dviem senutėliais „Zil“ markės automobiliais, tačiau įkurtuvių proga Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skyrė nors ir ne naują, tačiau gerą šiuolaikišką gaisrinį automobilį.

„Kybartuose gyvena apie 5 tūkst. žmonių. Palyginimui, netoliese esančiuose Šakiuose yra 5,5 tūkst. gyventojų. Šalia – pasienio zona, geležinkelio linija, lengvųjų automobilių terminalas, trąšų perpylimo įmonė, nuteistųjų pataisos namai, mokyklos. Gaisrų čia kyla ne mažiau nei Vilkaviškyje, tad ugniagesiai gelbėtojai turi būti gerai aprūpinti ir savo darbo vietoje jaustis patogiai ir saugiai“, – sakė E. Armanavičius. 

Iškilmingą renginį papuošė Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestro muzikantai (vadovas Donatas Ziegoraitis).


Akimirkos iš atidarymo ceremonijos: