Meniu
Gražiškių bažnyčią puošia nauji langai

Vasaros pradžioje net ir didžiausi Gražiškių optimistai nebūtų patikėję, kad prieš šv. Kalėdas Gražiškių bažnyčioje spindės nauji langai.

Adventinės vakaronės metu, kuri vyko gruodžio 9 dienos popietę, po pasivaikščiojimo bažnyčios šventoriuje, skambant klasikinei muzikai, susirinkome pasidžiaugti bendrai nuveiktu nepaprastu darbu ir pasikalbėti, kaip mums pavyko įgyvendinti šį sumanymą.

Viskas prasidėjo, kai Savivaldybės tinklalapyje buvo paskelbtas religinių bendruomenių  projektų finansavimas. R. Vasiliauskienė, klebonas D. Gurevičius, klebonas K. Sprangauskas pasidalino prisiminimais apie projekto rašymą, sąmatų sudarymą, langų gamintojų paieškas, susitarimus ir terminus, todėl vakaronės metu dėkojome Vilkaviškio rajono savivaldybės merui A. Neiberkai ir Administracijos direktoriui V. Gavėnui. Savivaldybės skirtų lėšų nepakako.  Kreipimąsi apie langų pakeitimo projektą išplatinome socialiniuose tinkluose, rajono spaudoje. Kalbinome ir prašėme paramos ne tik pas čia gyvenančius, bet ir pas jau išėjusius iš Gražiškių žmones, turinčius savo verslą kitur.

Vasaros viduryje, liepos mėnesį, Gražiškiuose įvyko du netikėti įvykiai. Vienas iš jų – iškeliamas klebonas D. Gurevičius. Antras – dvi dienas prieš išvykstant klebonui su parama apsilanko vilnietis  A. Karpavičius. Nuo šios dienos gražiškiečiai susidraugavo su šiuo maloniu, nuoširdžiu inžinieriumi-projektuotoju. Jis konsultavo, kaip geriau atlikti statybų darbus ir apdailą, savo pastebėjimais dalinosi su naujai atvykusiu klebonu K. Sprangausku.  

Darganotą praėjusio sekmadienio popietę įvyko padėkos rėmėjams popietė, kurioje mus šildė bendri prisiminimai ir nuveikti darbai.

Dėkoju visiems parėmusiems langų projektą ir talkinusiems įvairiuose darbuose.


 

Gražiškių seniūnijos seniūnė

Ramutė Didvalienė