Meniu
Dzūkų šventėje šoko ir suvalkiečiai

Dainų ir šokių švenčių tradicijų ištakos siekia dar XIX a. vidurį.  Nepriklausomoje Lietuvoje pirmoji Dainų šventė vyko Kaune 1924 m.  Alytuje panašaus pobūdžio šventės buvo rengiamos kasmet nuo 1995-ųjų metų (su pertraukomis) ir šią tradiciją dainingi alytiškiai puoselėja iki šiol.

Dzūkų dainų ir šokių šventė į Alytų sukvietė visą Dzūkiją jau penktąjį kartą. Šventėje viešėjo jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš  Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų, Vilniaus. Šoko jaunučių, jaunuolių ir merginų šokių kolektyvai iš Alytaus, Santaikos, Miroslavo, Merkinės, Varėnos, Druskininkų, Vilkaviškio,  Marijampolės.

Šiais metais šventėje pasirodė ir svečiai – kolektyvai iš Vilniaus, Punsko ir net Austrijos – Graco miesto, kurie atvyko į šventę pasiruošę dainuoti dzūkiškai.

Mūsų Vilkaviškio kraštą Dzūkų šventėje atstovavo net keturi kolektyvai (kolektyvų vadovė Vilija Jakubauskė): Vilkaviškio „Aušros” gimnazijos merginų šokių kolektyvas „Norija”, Šokio studija „Šokantys bateliai” ir Vilkaviškio muzikos mokyklos merginų šokių kolektyvas „Norija mm” bei jaunučių šokių grupė „Siaustinis”.


 

Kolektyvų vadovė Vilija Jakubauskė